Львівський університет став партнером Альянсу європейських університетів EC2U
6 квітня 2022 року відбулася церемонія підписання Меморандуму, згідно з яким Львівський національний університет імені Івана Франка став асоційованим (стратегічним) партнером Альянсу європейських університетів EC2U. Відповідний документ у форматі відеоконференції підписали ректори семи зарубіжних закладів вищої освіти – партнерів альянсу та Ректор Львівського університету Володимир Мельник. Процедура підписання була здійснена під час форуму EC2U в Павії (Італія). Про це повідомляється на офіційному сайті Університету.
З української сторони, окрім представників Львівського університету, в церемонії взяли участь Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Зі сторони наших колег з ЄС у заході взяли участь керівники провідних університетів Європи, представники Європейської комісії, мер міста Павія, політики та громадські діячі.
Львівський університет став восьмим партнером Європейського кампусу міських університетів (EC2U) – мультикультурного і багатомовного Альянсу, що складається з давніх університетів із чотирьох різних регіонів Європейського Союзу, а тепер й України. До складу Альянсу входять: Університет Коїмбра (Португалія), Університет Олександру Йоана Куза в Яссах (Румунія), Університет Єни (Німеччина), Університет Павії (Італія), Університет Пуатьє (Франція), Університет Саламанки (Іспанія) та Університет Турку (Фінляндія).
Пропонована співпраця між університетами охоплюватиме всі сфери, пов’язані з викладанням і навчанням, науковими дослідженнями, культурною діяльністю. Зокрема, передбачено реалізацію програми мобільності для науковців, академічного персоналу та студентів, розроблення програм спільних сертифікатів (дипломів), освітніх програм, публікацію спільних видань, реалізацію дослідницьких проєктів, організацію спільних заходів, літніх шкіл тощо.
Загалом Альянс європейських університетів ставить перед собою завдання забезпечити високу якість освітнього процесу, досягти найвищих стандартів наукових досліджень та інновацій, поглибити інтеграцію університетів у світовий освітній та науковий простір а також створити сучасну інформаційно-комунікаційну та соціальну інфраструктуру. Варто зазначити, що Львівський національний університет імені Івана Франка став єдиним закладом вищої освіти України в складі Альянсу європейських університетів.
До очільників закладів освіти Альянсу європейських університетів звернуся Ректор Львівського університету Володимир Мельник. «Відвідавши наш Університет, Ви побачите на його головному корпусі латинське гасло: «Освічені громадяни – окраса Батьківщини». Університетська спільнота наполегливо працює над втіленням цієї ідеї та поширенням її не лише в Україні, а й закордоном. При цьому, для нас, як і для Вас, термін «освіченість» виходить далеко за рамки лише набору знань та навичок, а є ціннісною категорією. Відтак, нашою метою є обстоювання тих основоположних ідей, без яких неможливо уявити повноцінне життя – демократії, свободи, рівності і прав людини», – наголосив Володимир Мельник.
Звертаючись до учасників історичної зустрічі Володимир Петрович також наголосив, що Львівський університет цінує те, що європейська академічна спільнота об’єднана перед сучасними викликами, як ніколи раніше. «І ми щиро радіємо, що маємо змогу стояти пліч-о-пліч з нашими надійними друзями та партнерами, якими, безсумнівно, є Альянс EC2U загалом та кожен з його членів зокрема. Для Львівського університету це велика честь – приєднатись до Альянсу у якості стратегічного партнера. Ще раз висловлюю Вам щиру вдячність за можливість творити наше спільне майбутнє. Разом – до перемоги», – підкреслив Володимир Мельник.
Із Зали засідань Львівського університету до присутніх звернувся Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Він висловив своє переконання, що підтримка академічної спільноти є особливо важливою складовою процесу формування вільного суспільства та утвердження й забезпечення прав і свобод людини. «Міжнародне співробітництво у сфері освіти допомагає та створює можливості навчатися, працювати, ділитися досвідом та інформувати своїх партнерів про стан справ не лише в академічному, а й політичному, соціально-економічному житті України. Я хочу відзначити роботу наших освітян, які в такий непростий для всіх нас час теж ведуть активну роботу на «своєму фронті». Зокрема, йдеться про відновлення та продовження навчального процесу, участь у різних міжнародних конференціях, семінарах, відкритих лекціях, інтерв’ю на радіо та телебаченні різних країн світу, публікації в пресі та соціальних мережах, зборі гуманітарної допомоги тощо», – зазначив Руслан Стефанчук.
Також Голова Верховної Ради побажав успіхів академічній спільноті Львівського університету у втіленні спільних ідей і напрацювань у міжнародному освітньому просторі. «Львівський національний університет імені Івана Франка як один із найстаріших не лише в Україні, а й в Європі, був і залишається осередком європейської освіти, наукового і культурного середовища, який співпрацює з багатьма міжнародними освітніми та науковими установами й репрезентує нашу державу в усіх куточках планети», – акцентував Руслан Стефанчук.
Усіх учасників урочистостей привітав начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Сьогодні заклади освіти нашої області частково перетворилися на прихистки для тимчасово переселених людей. Хочу відзначити вагомий внесок Львівського національного університету імені Івана Франка, який ,попри всі виклики, забезпечує реалізацію права на освіту для тих людей, які через війну втратили цю можливість. Зі сторони адміністрації ми всіляко підтримуватимемо розширення міжнародного освітнього співробітництва Львівського університету, адже міжнародна співпраця допомагає інтегрувати в українську освітню систему високі європейські стандарти», – наголосив Максим Козицький.
Генеральна Директорка з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської Комісії Теміс Крістофіду наголосила, що «приємно зворушена» партнерством ЛНУ ім. Івана Франка з Альянсом і, звертаючись до усіх членів Альянсу, подякувала за підтримку України та українців.
Представники Альянсу найвпливовіших європейських університетів з великою приємністю запропонували ЛНУ ім. Івана Франка долучитися до їхньої академічної родини. Під час церемонії підписання Меморандуму Ректор Університету Павії Франческо Свелто зазначив, що «кордони між міжнародними програмами та дисциплінами стають, щоразу меншими, а численні програми сприяють створенню інклюзивного суспільства, інноваціних програм навчання, виховання нового покоління підприємців та змішаної мобільності». «На жаль, на своєму шляху ми зіткнулись із такими перешкодами як пандемія COVID-19, а тепер і війна в Україні. Так, війна в Україні була для нас шокуючою звісткою, тому ми, як ніколи, раді можливості приєднання Львівського університету до Альянсу, як члена EC2U», – зазначив Франческо Свелто.
Мер Павії Фабріціо Фракассі також висловив щире переконання, що приєднання Львівського університету до Альянсу стане важливим кроком для суспільств України та Італії. «Культурне побратимство між нашими країнами сформує спільні цінності та уявлення про них, це також буде першим кроком у нашій з вами дружбі та співпраці», – наголосив Фабріціо Фракассі.
Ректор Ясського університету ім. А. Й. Кузи Тудорель Тадер наголосив, що у ці важкі часи, дух солідарності об’єднав європейські держави, як ніколи раніше. «Враховуючи, нашу територіальну близькість до зони конфлікту, ми готові зробити все, що в наших силах, щоб допомогти. Це, зокрема, наша готовність забезпечити вас нашим матеріальним та людським ресурсом, гуманітарною допомогою для постраждалих від бойових дій. Викладачі, студенти, сім’ї з дітьми можуть отримати прихисток у наших пансіонах, а також медичну допомогу й психологічні консультації», – акцентував Тудорель Тадер.
Головний координатор Альянсу Людовик Тіллі теж висловив радість з приводу такого поглиблення співпраці EC2U з Україною. «Ми безумовно рухаємося в правильному напрямку і таким чином ми також хочемо будувати майбутнє. Майбутнє, яке в сучасному контексті означає, що ми можемо залучити партнерів з України. Таким було рішення 7 ректорів. Ми розглянули активне партнерство, яке зараз існує з деякими українськими університетами і одноголосно було запропоновано, щоб Львівський національний університет імені Івана Франка в Україні приєднався до альянсу EC2U як стратегічний партнер. Ласкаво просимо до сімейства EC2U. Ви можете розраховувати на нас та нашу підтримку!», – підсумував Людовик Тіллі.
Довідково про членів Альянсу:
- Коїмбрський університет – державний університет у Португалії. Найстаріший університет країни, один з найдавніших у Європі. Заснований у 1290 році. Університет Коїмбри має понад 7-віковий досвід у створенні та поширенні знань, культури, науки та технологій шляхом вивчення, викладання, передових досліджень та інновацій у найрізноманітніших галузях знань. При університеті діє низка науково-дослідних інститутів та музеїв. Університетська бібліотека є однією з найстаріших і найбагатших на континенті. Об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО (2013).
- Ясський університет ім. А. Й. Кузи – найбільший заклад вищої освіти Румунії, заснований в 1860 році у місті Яси. У ньому навчається понад 23000 студентів, 2000 штатних співробітників працюють на 15 факультетах, академічна пропозиція університету включає 80 ступенів бакалавра (4 англійською, 1 французькою), 116 магістерських програм (14 англійською, 1 французькою) та 27 галузі навчання на докторському рівні (усі також пропонуються англійською мовою). При університеті діє астрономічна обсерваторія, біолого-географічний дослідницький центральний музей природної історії. Дослідження в Ясському університеті ім. А. Й. Кузи відповідають найвищому міжнародному рівню.
- Єнський університет – один із найстаріших університетів у Німеччині, розташований у місті Єна (Тюрингія), заснований у 1558 році. 1934 року навчальний заклад отримав ім’я німецького письменника Фрідріха Шиллера. Університет імені Фрідріха Шиллера відомий і на міжнародному рівні: він є членом багатьох важливих спільнот, таких як Coimbra Group та співпрацює з більш, ніж 100 університетами чи академічними закладами по всьому світі. Це сприяє широкому обміну студентів та викладачів з 300 європейськими партнерами. У 2009 році Єна здобув титул «Міста науки» у Німеччині.
- Павійський університет – університет в місті Павія, один з найстаріших в Італії. Входить до Коїмбрської групи впливових європейських університетів. Усього в Павійському університеті налічується понад 1000 співробітників та понад 22 000 студентів. Павійський університет поділяється на 9 факультетів і 5 коледжів, які з 1997 року об’єднані в Університетський інститут вищих досліджень (Istituto Universitario di Studi Superiori).
- Університет Пуатьє – французький університет в місті Пуатьє. Заснований 1431 року при Папі Римському Євгенії IV і подарований ним королю Франції Карлу VII. На початку діяльності університету тут викладалися теологія, канонічне та цивільне право, медицина та мистецтво. Зараз до складу університету входить 6 інститутів, 2 вищі інженерні школи і вища школа економіки та менеджменту, підготовка ведеться на 7 факультетах.
- Саламанкський університет – громадський університет в Іспанії, в місті Саламанка. Заснований 1218 року наказом кастильського короля Альфонсо IX. Отримав статус університету 1254 року за правління Альфонсо X, що було визнано папою Олександром IV в 1255 році. Один з найстаріших і найпрестижніших у світі. Університет складається з 16 факультетів та 10 університетських центрів, де можна набути понад 80 спеціальностей. Університет Саламанки – єдиний в Іспанії видає офіційний державний диплом на знання іспанської мови як іноземної — D. E. L. E. (аналог американського TOEFL, англійської IELTS і німецького GDS).
- Університет Турку – другий за розміром університет Фінляндії після Гельсінського університету. Розташований на південному заході Фінляндії, в місті Турку. Заснований у 1920 році. Входить до об’єднання «Коїмбрська група». Будучи одним з провідних університетів Фінляндії, Університет Турку пропонує можливість навчання та дослідження на одному із семи факультетів: факультет гуманітарних наук; факультет природничо-математичних дисциплін; факультет права; медичний факультет; педагогічний факультет; факультет соціальних наук; школа економіки.
Світлини: Олега Вівчарика та Львівської військової адміністрації
- ДГЕ закликає до участі в конкурсах на посади суддів КСУ: Зараз як ніколи важливо консолідувати зусилля та продовжувати реформи попри страшний російський терор!
- 6 вересня 2024 року відбудеться засідання Пленуму Верховного Суду, на якому розглянуть низку питань щодо звернення з конституційними поданнями до КС
- Шлях до відновлення держави: суддя Верховного Суду Мирослава Білак взяла участь в освітньо-професійному курсі для молоді
- Інформаційна платформа КОНСТИТУЦІОНАЛІСТ започатковує власну бібліотеку
- Розпочалася реєстрація для участі у VIII Харківському міжнародному юридичному форумі