Публічні консультації щодо змін до Конституції України

Парламентська експертна робоча група з питань конституційного реформування та міжфракційне об’єднання “За конституційну реформу та ефективну владу” в партнерстві з Центром політико-правових реформ, Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ і Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” за підтримки Національного Демократичного Інституту та завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) оголошують проведення серії публічних консультацій щодо змін до Конституції України.

Мета публічних консультацій: створити простір для збору думок від представників депутатського корпусу, політичних партій, громадських та наукових кіл щодо конституційних проблем (зокрема, розподіл повноважень різних гілок влади: виконавчої, судової та законодавчої) для створення Зеленої книги конституційної реформи (опису проблем конституційного регулювання).Надалі на основі результатів даних консультацій відбудеться наступна частина конституційного процесу – розробка Білої книги (запропоновані варіанти вирішення проблем, що зафіксовані в Зеленій книзі) та наступні серії консультацій, результати яких стануть основою майбутнього комплексного законопроекту.

З ким консультуються?
• народні депутати України;
• державні службовці;
• представники парламентських та позапарламентських партій;
• представники наукової спільноти, насамперед, конституціоналісти;
• представники громадських організацій;
• представники органів місцевого самоврядування;
• представники бізнесу;
• активні громадяни (молодь, жіночі ініціативи, професійні спільноти, вразливі групи населення, екологічні ініціативи тощо)Про що консультуються? Проведення публічних консультацій передбачає вивчення та оцінку позицій зацікавлених сторін щодо основних проблем у сфері Конституції.Коли та з яких тем проходитимуть консультації?
Усі консультації відбуватимуться на платформі ZOOM та охоплять усі регіони України протягом листопада – грудня 2021 року.

Консультації відбуватимуться з 15:00 до 18:00 за таким графіком:
- 9 листопада. Тема: “Проблеми конституційного регулювання Парламенту”;
- 15 листопада. Тема: “Проблеми конституційного статусу Президента України”;
- 29 листопада. Тема: “Проблеми конституційного регулювання виконавчої влади”;
- 7 грудня. Тема: “Проблеми діяльності Конституційного Суду України”;
- 13 грудня. Тема: “Зміна Конституції України: проблеми практики”.

Реєстрація на Публічні консультації за посиланням:
https://forms.gle/Q7Fg8FvxPQECQveS7Інші деталі консультації можна побачити в консультаційному документі (http://lnnk.in/dzer)

Реченець (дедлайн) реєстрації: за добу до дати консультації - 16:00 8, 14, 28 листопада та 7, 13 грудня. Після реєстрації організатори надішлють учасникам лист-запрошення з посиланням на подію в ZOOM.Організатори також залишають за собою право відмовити в участі, якщо зареєстрованих буде понад 120 осіб.

За додатковими питаннями звертайтесь до Інни Душки, організаторки подій Інституту “Республіка”, ВІ “Активна Громада”: 096-172-40-18

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль