Щотижня у розділі «Новини» виходитиме публікація з рекомендованою науковою літературою для придбання. Дуже важливою є підтримка юридичної науки, тому Вашій увазі пропонуємо:
Навчальний посібник на основі порівняльного аналізу національних правових систем, змісту конституцій, а також з урахуванням сучасних досягнень юридичної науки, висвітлює основні положення конституційного права країн світу, включаючи Україну.
Показано особливості, притаманні конституційно-правовим системам певних держав. Посібник містить зміст навчальної дисципліни «Порівняльне конституційне право», конспекти лекцій, завдання для самостійної роботи, теми рефератів для презентації на семінарах, питання що виносяться на модульний контроль та для самоконтролю, список рекомендованої літератури. Відповідно до вимог ЕСТS надана модульно-рейтингова система оцінювання знань та вмінь студентів, методичні рекомендації щодо підготовки до семінарських занять і написанню рефератів, а також щодо самостійної роботи студентів.
Розрахований на студентів вищих навчальних закладів і всіх, кого цікавить порівняльне конституційне право.
У монографії досліджуються актуальні теоретичні та практичні питання нормопроектної діяльності в конституційному праві України, яке виступає єдиною профілюючою галуззю національного права та системи національного законодавства держави.
Розглядаюсться філософсько-теоретичні та основоположні методологічні підходи до визначення нормопроектної діяльності в конституційному праві України.
Досліджується феномен законотворення як якісна характеристика законопроектної діяльності в сфері конституційного права, а також роль і значення нормопроектної діяльності органів виконавчої влади в конституційному праві України.
Дана монографія – перша в Україні, яка розкриває важливість і актуальність застосування нормопроектної діяльності в рамках роботи таких гілок влади як Верховна Рада, Президент, Кабмін і місцеві органи самоврядування Останні також розробляють і приймають на місцях локальні нормативні акти.
Монографія розрахована на студентів, аспірантів, докторантів та викладацького складу юридичних ВНЗ, а також всіх хто цікавиться актуальними проблемами конституційного права.
Наведена монографія присвячена дослідженню сутності і змісту суспільних відносин, які виникають в процесі здійснення парламентського контролю в якості однієї із основних функцій парламенту. Встановлено та проаналізовано головні підходи до розуміння переваг і недоліків парламентського контролю у вітчизняній та зарубіжній правовій думці.
Проведено узагальнення теоретичних положень та галузевих знань стосовно категорії парламентського контролю у науковій юридичній літературі. Співставлено законодавство України, Франції та Чехії, щодо закріплення інституту парламентського контролю та організації його здійснення. Виділено ряд елементів цієї парламентської функції, спільних для вказаних держав. Досліджено парламентський контроль як особливий вид державного контролю в Україні та країнах Європейського Союзу.
Визначено характерні риси даного виду державного контролю. Розглянуто законодавство України, Франції та Чехії, яке закріплює інститут парламентського контролю, форми і методи його здійснення, знайдені спільності для вказаних вище держав. У ході наукового аналізу заявлено ряд чинників, які негативно впливають на ефективність парламентського контролю в Україні. Окреслено шляхи вдосконалення конституційно-правової регламентації парламентського контролю в Україні із урахуванням досвіду зарубіжних країн.
Монографія стане у пригоді науковцям, викладачам, аспірантам, студентам, практичним працівникам юридичної спрямованості, а також усім для кого є цікавими висновки порівняльно-правового аспекту практичних проблем к онституційного права.
У монографії зроблено порівняльний аналіз розвитку інституту конституційної юстиції в Україні станом на 2005 та 2020 роки. Перша, україномовна частина монографії, є дослідженням стану доктрини конституційної юстиції вУкраїні станом на кінець 2005 року. Друга, англомовна частина дослідження є підбиттям підсумків розвитку конституційної юстиції в Україні станом на початок 2020 року.
Порівнюються сучасні моделі захисту конституції, визначаються основні тенденції розвитку конституційної юстиції із інститутами влади та інститутами громадянського суспільства та в міжнародному контексті. Розкриваються основні аспекти запровадження конституційної скарги в України та визначаються найбільш значущі правила обґрунтування їх положень для належного розгляду Конституційним Судом України та поновлення порушених конституційних прав.
Видання адресоване науковцям, викладачам і студентам юридичних факультетів, правозахисникам, адвокатам та всім, хто цікавиться розвитком сучасної конституційної юстиції.
Монографія присвячена сучасним тенденціям глобалізації конституційного права, ключову роль в чому відіграє запозичення та обмін найкращим досвідом захисту прав людини на інституціональному та процедурному рівнях.
Розкрито основні методологічні аспекти розвитку сучасного конституційного права у контексті конституційної ідентичності, глобалізації та правового плюралізму. З точки зору основоположних цінностей і принципів розглядається зміщення акцентів у діяльності публічної влади та засад взаємодії між державами на міждержавному та наднаціональному рівнях.
Порівнюються сучасні моделі захисту конституції, зокрема, в умовах життєвих загроз нації, проаналізовано проблеми забезпечення єдності судової практики, трансформації суверенітету держави та організації публічної влади на мереживо-центричних засадах.
Видання адресоване науковцям, викладачам і студентам юридичних факультетів, фахівцям у галузі публічного урядування, політологам, соціологам, а також практикуючим юристам, експертам та працівникам органів публічної влади, незалежних установ та агенцій, які здійснюють окремі функції публічної влади.