Захід організовано спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проєкту «Підтримка захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції».
У тренінгу взяли участь керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний, працівники служб суддів та Секретаріату Суду, міжнародні експерти –спеціальні радники Конституційного Суду України Мірослав Гранат, Александру Тенасє, Георгій Папуашвілі та Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков.
Головними темами обговорення було практичне застосування інституту конституційної скарги як інструменту захисту прав і свобод людини, аналіз практики органів конституційної юрисдикції зарубіжних країн щодо особливостей прийнятності конституційної скарги та вжиття заходів її забезпечення.
З вітальним словом до присутніх звернувся керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний, який зазначив, що проведення заходу є унікальною можливістю для працівників Секретаріату Суду, які безпосередньо залучені до процесу опрацювання конституційних скарг, ознайомитися з міжнародним досвідом функціонування цього інституту. Він наголосив, що інститут конституційної скарги є важливим засобом захисту прав людини, які зазнали порушення в результаті застосування положень законів, що суперечать основоположним конституційним засадам і принципам.
Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков під час своєї доповіді відзначив плідну співпрацю між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ, яка спрямована на утвердження верховенства права в Україні відповідно до найкращих міжнародних стандартів.
Міжнародним досвідом застосування інституту конституційної скарги з працівниками Секретаріату Суду в режимі онлайн ділилися спеціальні радники Конституційного Суду України Мірослав Гранат, Александру Тенасє та Георгій Папуашвілі.
Під час тренінгу учасники розглянули низку питань, що стосуються умов та критеріїв прийнятності конституційної скарги, особливостей правового статусу юридичних осіб публічного та приватного права, можливості (визначення умов) для подання конституційної скарги юридичною особою публічного права.
Жваві дискусії також викликали питання виконання рішень Конституційного Суду в справах за конституційними скаргами. Зокрема обговорювали механізми відшкодування матеріальної, моральної шкоди, завданої фізичним або юридичним особам актами, що визнані неконституційними, та особливості відновлення порушених конституційних прав особи за таких обставин.