В Україні набув чинності закон щодо припинення відшкодування народним депутатам витрат на депутатські повноваження за прогули

Фото: unian.ua

В Україні набув чинності закон щодо припинення відшкодування народним депутатам витрат на депутатські повноваження за прогули. Закон був опублікований у парламентському виданні «Голос України» 29 жовтня. Про це повідомляє інформаційне агентство УНІАН.

У законі "Про статус народного депутата України" визначається, що народному обранцю протягом всього строку виконання депутатських повноважень щомісячно видаються кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню.

Так, ухваленим законом встановлюється, що, якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або у більш як 50% засідань комітету ВР, до складу якого його обрано, такому депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Припинення відшкодування депутату витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється за розпорядженням голови ВР, яке видається на підставі рішення комітету, до компетенції якого належать питання депутатської етики, що приймається на основі відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом ВР.

Дані участі депутата у не менш як 70% голосувань при прийнятті рішень ВР на кожному пленарному засіданні є підставою для нарахування заробітної плати народному депутату за час участі у пленарних засіданнях. Облік участі депутата у голосуванні при прийнятті рішень ВР здійснюється за допомогою електронної системи, а дані такого обліку (у відсотках) оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному веб-сайті ВР та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на офіційному веб-сайті парламенту.

25 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав зазначений закон.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль