Відбулися засідання Науково-консультативної ради КСУ та науково-практична конференція

Фото: прессцентр КСУ

У Конституційному Суді України 28 жовтня проведено друге засідання Науково-консультативної ради Конституційного Суду України та в його межах науково-практичну онлайн-конференцію «Доктринальні підходи в діяльності Конституційного Суду України», що відбулася за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

На засіданні обговорювалися практичні питання взаємодії КСУ та Науково-консультативної ради, а також форми і формати співробітництва в межах Ради.

Суддя Конституційного Суду України, голова Постійної комісії з питань наукового забезпечення Суду, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Віктор Колісник привітав учасників заходу та окреслив дискусійні питання, що потребують вирішення.

Він акцентував увагу присутніх на формах співробітництва членів Науково-консультативної ради та суддів Конституційного Суду України за спільними науковими напрямами у процесі підготовки наукових висновків з питань діяльності Суду.

Питання, які вирішує Конституційний Суд України, потребують поглиблених теоретичних й практичних знань у різних галузях права, тож діяльність Суду потребує ґрунтовного наукового забезпечення.

Під час підготовки експертного висновку, зазначив Віктор Колісник, член Науково-консультативної ради може викласти власне бачення, позицію, методологію вирішення певного питання, або ж може співпрацювати з іншими членами НКР та суддями тощо. Він наголосив на важливості співпраці та взаємодії як в середині самої Ради, так із суддями Конституційного Суду. У цьому контексті суддя КСУ поінформував присутніх про можливі та доцільні формати такої взаємодії.

У свою чергу, Голова Науково-консультативної ради Конституційного Суду України,  доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш розкрив питання форматів взаємодії членів Науково-консультативної ради КСУ та суддів Конституційного Суду України. Зокрема, у своєму виступі він окреслив можливі форми співробітництва між членами Ради та суддями Конституційного Суду України.

Учасники засідання долучилися до обговорення порушених питань та вислови свої думки щодо їх вирішення.

У межах засідання Науково-консультативної ради КСУ відбулася науково-практична онлайн-конференція «Доктринальні підходи в діяльності Конституційного Суду України», участь у якій взяли судді Конституційного Суду України, судді КСУ у відставці, провідні вітчизняні науковці та міжнародні експерти.

Модераторами виступили судді Конституційного Суду України Сергій Головатий, Віктор Городовенко, Василь Лемак, Галина Юровська, керівник Проєкту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (Право-Justice)» Довідас Віткаускаскерівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар, керівник проєктів Венеційської Комісії Офісу Ради Європи в Україні Сергій Ткаченко.

Присутні відзначили користь дискусії та наголосили на результативності таких діалогів.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль