Відбувся фаховий обмін досвідом із питань конституційного права між суддями КСУ та представниками Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва (IRZ)

Упродовж двох днів, 3–4 листопада, судді Конституційного Суду України і представники Німецького фонду міжнародного юридичного співробітництва (IRZ) мали онлайн-зустріч у межах фахового обміну досвідом із питань конституційного права. Про це повідомляє Конституційний Суд України.

Основними темами, які обговорювали, були: проблеми своєчасного та ефективного виконання рішень конституційного суду, дисциплінарна відповідальність суддів конституційного суду, а також процедура відбору та призначення суддів Федерального Конституційного Суду Німеччини.

Учасниками заходу були судді Конституційного Суду України Сергій ГоловатийВасиль ЛемакОлег Первомайський, Галина Юровська, Оксана Грищук, Віктор Кичун, Олександр Петришин, Директор Фонду IRZ Штефан Ґюльсгьорстер та судді Федерального Конституційного суду Німеччини у відставці Райнґард Ґайєр та Удо Штайнер.

Виконувач обов’язків Голови КСУ Сергій Головатий на початку зустрічі подякував за можливість послухати доповіді міжнародних колег та обмінятися думками на професійні теми. Він також висловив вдячність німецькій державі та німецькому народові,  а також колегам із IRZ за дієву підтримку Української держави в часи страшних випробувань для неї.

Німеччина дуже багато робить для допомоги Україні, яка вже дев’ять місяців у війні з Московією веде тяжку боротьбу за свою свободу та незалежність“, – наголосив Сергій Головатий.

Сергій Головатий розповів міжнародним партнерам про роботу Конституційного Суду в умовах війни. Зокрема зазначив, що незважаючи на військову агресію Московії проти України, Конституційний Суд України продовжує здійснення своїх конституційних повноважень задля утвердження верховенства Основного Закону України на всій території нашої держави та захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина. „У таких умовах, попри постійні повітряні тривоги, ми намагаємося працювати та ухвалювати рішення. За цей час ми ухвалили Великою палатою 2 Рішення за конституційними поданнями та 8 Рішень ухвалено в сенатах Суду за конституційними скаргами“. За його словами, громадяни України і далі звертаються до Конституційного Суду. З початку року до Суду надійшло півтори сотні конституційних скарг, із яких 90 скарг уже розподілено суддям-доповідачам. Сергій Головатий також поінформував про те, що Конституційний Суд України докладав зусиль для міжнародної ізоляції конституційних судів Московії та Білорусі, які прямо або опосередковано брали участь у легітимізації агресивних дій урядів цих держав.

Завдяки нашим зусиллям та співпраці з нашими колегами сьогодні конституційний суд Московії вже не є ані членом Усесвітньої конференції конституційного правосуддя, ані Конференції європейських конституційних судів“.

Більше інформації тут.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль