Фото: НАДС
Cьогодні у НАДС відзначено переможців конкурсу «Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад». Повідомляє НАДС на своєму офіційному сайті.
Конкурс започатковано НАДС з метою виявлення кращих практик впровадження освітніх інновацій і таким чином сприяти створенню конкурентного середовища на ринку освітніх послуг для професійного саморозвитку. Цього року він проводився вперше. Втім, як зазначили і учасники, і члени конкурсної комісії, ідея конкурсу доволі цікава, тож така практика обов’язково має бути продовжена надалі. Адже в рамках професійної освіти є багато цікавих проєктів, про які варто розповідати, якими варто ділитися на загал.
Переможців привітали та вручили нагороди Голова НАДС Наталія Алюшина, експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» Наталія Гнидюк, виконавчий директор Асоціації ОТГ Валентина Полтавець, керівник проєкту «Онлайн-освіта задля сталого розвитку» Катерина Приходько.
Звертаючись до присутніх, Наталія Алюшина відзначила надзвичайну актуальність розвитку професійної освіти. Особливо це актуально в контексті розпочатих реформ державного управління та створення професійної державної служби.
В свою чергу, Наталія Гнидюк підкреслила важливість того, що серед переможців та номінантів конкурсу, крім вже добре знаних на ринку надання освітніх послуг, з’являються й нові учасники. Це говорить про зростаючу конкурентоспроможність між закладами і про те що система підвищення кваліфікації дійсно змінюється, стає сучаснішою, відкритішою, кращою.
До участі у конкурсі подано більше 40 заявок. Критеріями для визначення кращих у 4 номінаціях слугували інноваційність, результативність та ефективність запропонованих варіацій. Конкурс став сучасною платформою для відбору кращих освітніх практик в сфері професійного навчання представників органів влади, що безумовно сприятиме підвищенню стандартів професійної освіти та самоосвіти.
А розповідати є про що. Наприклад, Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації першим в Україні розпочав працювати з посадовими особами місцевого самоврядування на договірних засадах. Цікавим є досвід Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації щодо співпраці з міжнародними партнерами та створення освітніх продуктів. Так, завдяки співпраці з фондом Ганаса Зайделя, створено освітній серіал про кращі практики місцевого самоврядування в Німеччині. А ось в Українській школі урядування запровадили практику змішаного навчання, blendedlearning (онлайн+онлайн).
З переліком переможців Конкурсу можна ознайомитися за посиланням - https://bit.ly/34CwF5X
Конкурс проведено за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»