Виборчий дайджест

Болгарія

Партія ГЄРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії») у коаліції із Союзом демократичних сил на чолі з екс-прем'єром Бойком Борисовим лідирує на дострокових парламентських виборах в республіці.

Після опрацювання 90,89% протоколів за ГЄРБ віддали свої голоси 25,57% виборців.

На другому місці партія прем'єра Кирила Петкова, який пішов у відставку, «Продовжуємо зміни» з результатом 20,38% голосів.

Боснія та Герцеговина

У Боснії та Герцеговині попередні результати голосування показали зміну складу тристоронньої президії країни.

Як свідчать дані підрахунку майже 55% голосів виборців, поміркований боснійський кандидат Денис Бечирович лідирує в боротьбі за посаду в президії від Боснії з результатом 55,78%. Він виграє у Бакіра Ізетбеговича, чия націоналістична боснійська мусульманська Партія демократичних дій (SDA) була при владі за часу закінчення війни в 1996 році. 

Виходячи з підрахунку 54,73% голосів виборців, місце у президії від хорватів отримає представниця партії "Хорватської демократичної співдружності" Боряна Крішто з 51.36% голосів вона замінить Желька Комшича, у якого 48,64%. Вважалося, якщо Комшич переможе, хорватські націоналісти можуть заблокувати формування уряду.

Соратниця проросійського лідера боснійських сербів Мілорада Додіка Желька Цвіянович набрала 51,65% голосів за підрахунком 39,57% бюлетенів у боротьбі за пост у президії від боснійських сербів.

Бразилія

Жодному з кандидатів на президентських виборах у Бразилії не вдалося набрати більше 50 відсотків голосів, тому 30 жовтня відбудеться другий тур. За посаду змагатимуться Луїс Інасіу Лула да Сілва та Жаір Болсонару.

Латвія

7 партій у підсумку подолали 5%-ий бар’єр. Лідирувала партія "Нова Єдність" чинного прем’єр-міністра Кріш’яніса Каріньша з 18,97% голосів, у неї буде найбільше мандатів - 26. За прем'єрства Каріньша Латвія була одним із європейських лідерів у підтримці України та протистоянні вотргнення Росії.

Найбільшою сенсацією виборів стало те, що головні проросійські партії Латвії опинились за бортом парламенту - це при тому, що станом на початок року російська меншина складала близько 25% жителів.

Переможець виборів 2018 року, партія "Злагода", яку традиційно підтримують проросійські виборці, отримала лише 4,81%.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль