11-12 листопада відбувся VI Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»

Форум складався з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії, в яких йшла мова про:

  • Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій.
  • Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні.
  • Міські агломерації.
  • Розвиток гірських територій.
  • Захист прав внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема, участь у Форумі взяла Ольга Совгиря, з якою обговорили зміни до Конституції України в частині децентралізації які, як очікується, будуть внесені на розгляд парламенту найближчим часом. На необхідності відходу України від централізованої моделі управління було наголошено Конгресом місцевих та регіональних влад РЄ ще 20 років тому у Рекомендації № 102 (2001) «Щодо стану місцевої та регіональної демократії в Україні». Про що Ольга повідомляє на своїй Фейсбук-сторінці.

У своєму виступі спікерка наголосила на такому:
1. Децентралізація — це про пошук балансу між носіями публічної влади. Очевидно, що важливим елементом гарантування такого балансу має бути Конституційний Суд.
2. Саме Конституційному Суду має належати визначальна роль в оцінці наявності загроз державному суверенітету та територіальній цілісності в рішеннях органів місцевого самоврядування. Такий підхід відповідає досвіду європейських держав: так, в Словаччині, Словенії та Чехії акти органів місцевого самоврядування є об'єктом конституційного контролю.
3. Суб'єктом ініціювання звернення до Конституційного Суду із зазначеного питання має бути Президент України. Адже саме йому за Конституцією функціонально відведена роль арбітра у відносинах між органами публічної влади.

Відеозапис першого дня.
Відеозапис другого дня.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль