13-14 вересня відбувся I Маріупольський конституційний форум

I Маріупольський конституційний форум на тему "Людська гідність та забезпечення прав людини в умовах суспільних трансформацій" відбувся 13-14 вересня в місті Маріуполь.

Захід організовано Конституційним Судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та Маріупольської міської ради з нагоди 25-ї річниці з дня заснування Конституційного Суду України. Повідомляє Конституційний Суд України у Фейсбук.

Від Конституційного Суду України участь взяли заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, судді КСУ Віктор Городовенко, Василь Лемак, Галина Юровська, керівник Секретаріату КСУ Віктор Бесчастний та працівники Секретаріату Суду. Доповідачами на форумі були також представники Верховного Суду, наукових кіл, органів місцевого самоврядування, вітчизняні та міжнародні експерти з конституційної юстиції.

Упродовж дводенного форуму відбулося п’ять панельних дискусій, учасники яких обговорили широке коло питань, пов’язаних із захистом прав людини в Україні та доступом до конституційної юстиції, в тому числі за допомогою конституційної скарги. Тематика заходу також включала питання, пов’язані з гендерною рівністю, децентралізацією та захистом соціальних прав.

Члени спільноти Конституціоналіст суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наукт Альберт Єзеров та завідувач кафедри конституційного права Національного юридичного університету "Одеська юридична академія", кандидат юридичних наук, доцент Дмитро Терлецький також узяли участь у форумі. Науковці виступили спікерами у четвертій панелі "Конституційна скарга як дієвий інструмент юридичного захисту конституційних прав особи" та у п'ятій панелі "Соціальні права як предмет конституційного захисту".

Трансляція День 1.

Трансляція День 2.

Фото: відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль