Суддя ВС Мирослава Білак взяла участь у дискусії щодо культури верховенства права

Суддя Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Мирослава Білак взяла участь у панельній дискусії «Культура верховенства права», яку 12 лютого 2021 року в режимі он-лайн провела команда ГО «Українське покоління лідерів». Повідомляє Верховний Суд на офіційній сторінці Фейсбук.

В рамках цього заходу розглядались практичні аспекти застосування елементів верховенства права крізь призму корупції та протиправності закону.
Під час зустрічі також виступив юридичний радник Transparency International Ukraine Олександр Калітенко. Координував дискусію, до участі в якій доєдналося майже 70 учасників, голова ГО «Українське покоління лідерів» Кирило Лапко.

Суддя КАС ВС Мирослава Білак нагадала, що в Конституції України закріплений принцип верховенства права (правовладдя), який є основоположним у діяльності суддів. Як правило, в аргументації рішень суди посилаються на основні принципи, які охоплюються принципом верховенства права, а також принципами, які зазначені в «Загальних засадах» Конституції України та статті розд. ІІ «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина».

Доповідачка звернула увагу, що саме на Конституційний Суд України покладається місія наповнювати новим смислом, що відповідає європейським стандартам, норми Конституції з урахуванням потреб сьогодення крізь призму цінностей, національної ідентичності та суспільних потреб.

Докладніше на сайті Верховного Суду: cutt.ly/ck0M8xx .

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль