Вірність Основному Закону України - важливий аспект для осіб, що здійснюють публічну владу. Це депутати, судді, правохоронці та особи, які визначені законодавством здійснюють будь-які функції у відповідності до ч.2, ст.19 Конституції України.
Правова етимологія Вірності Конституції України - Основний тип конституційного праворозуміння.
В науково-практичних колах конституціоналістів виникла проблема з регулюванням морально-етичного аспекту члена Парламенту, депутата міської, обласної, районної та селищної ради. Така проблема не піднімалася до того моменту, поки окремі народні депутати не почали виявляти неповагу до колег, ображають своїх виборців і тому подібне.
Але така поведінка повинна регулюватися окремим кодексом, який би встановлював правила корректної поведінки за порушення якої наставали би наслідки аж до притягнення до кримінальної відповідальності. Вже є випадки видалення з залу окремих депутатів. Але правовий статус (тобто відповідного законодавства, яке регулює дане питання) відсутнє. І тому тут потрібно попрацювати. В Європейських Країнах це існує. В німецькому Бундестазі існує такий кодекс. В Латвії він існує також. Тобто, відповідний досвід країн є.
Регулювання такого аспекту необхідно встановити законом, який повинен розроблятися із застосуванням європейського досвіду із дотриманням європейських стандартів.
Особи, які мають владні повноваження зобов'язані бути вірними Конституції України. Оскільки вони дають присягу Українському Народу, за порушення якої вони повинні бути притягнуті до встановленої законом відповідальності.