Відстеження комунікаційних потоків в інтернеті без конкретного приводу, яким опікується розвідслужба BND, суперечить Основному Закону, вважає Федеральний конституційний суд у КарлсруеВідстеження комунікаційних потоків в інтернеті без конкретного приводу, яким опікується розвідслужба BND, суперечить Основному Закону, вважає Федеральний конституційний суд у Карлсруе.

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) не має права відстежувати інформаційні потоки в іноземних державах без жодного приводу. Поправка, що набула чинності на початку 2017 року, про повноваження служби зовнішньої розвідки ФРН не відповідає Основному Закону, ухвалив у вівторок, 19 травня, Федеральний конституційний суд Німеччини в Карлсруе.

На його думку, у своїй нинішній формі закон про Федеральну розвідувальну службу порушує таємницю телекомунікаційного зв'язку та свободу ЗМІ. Йдеться про стратегічну розвідку засобами зв'язку за кордоном. При цьому співробітники BND без конкретних приводів перевіряють великі інформаційні потоки щодо цікавої для спецслужби інформації. Отримані дані оцінюються і з погляду інтересу для спецслужб країн-партнерів та передаються їм. Права на подібний контроль за комунікацією громадян Німеччини у BND немає, а правова основа для такої діяльності щодо іноземців з'явилася у спецслужби лише у 2017 році із набранням чинності новою редакцією закону.

Читайте також
0 коментарiв
Для того, щоб залишати коментарi, необхiдно увiйти в профiль